Odkrywaj świat i baw się dobrze – ferie zimowe w GOK

Program zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych zaproponowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie aż kipiał od atrakcji. Różnorodne formy aktywności dostosowane były do zainteresowań uzdolnionych uczestników. Jedni realizują się w sztukach plastycznych, inni w tańcu i muzyce, jeszcze inni wolą czytać o zwierzętach albo zwyczajach ludzi z różnych stron świata. Nie zapomniano także o akcentach lokalnych.

Sławomir Ślósarczyk, choreograf Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina” zapoznał dzieci z kulturą Lachów Zachodnich. Pokazał podstawowe kroki tańców ludowych i zaznajomił z tradycyjnymi instrumentami: piszczałkami, heligonką, dudami... dzięki niemu żaden młody mieszkaniec nie pomyli naszych małopolskich terenów z pobliskim Górnym Śląskiem. Całkiem inny rodzaj tańca zaproponowała instruktorka Patrycja Rąba: zaprosiła do dynamicznego „fitness dance” pomagającego zachować dobrą kondycję, tak potrzebną, by umysł ucznia pracował prawidłowo.

Warsztaty plastyczne prowadziły instruktorki Karolina Żurowska i Katarzyna Czana. Wykorzystany został piec kręgowy do wyrobu ceramiki. Lepiono miski i szkliwiono filiżanki oraz inne naczynia. Technika ceramiczna przydała się również przy tworzeniu gry „kółko i krzyżyk”. Z okazji dnia św. Walentego dzieciaki wykonały prezenty walentynkowe, m.in. oryginalne wianki.

Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło zajęć z cyklu „Opowiadamy o świecie”. Pan Piotr zabrał dzieci w wirtualną podróż do Afryki śladami polskiego obieżyświata Kazimierza Nowaka. Afrykańska herbata bardzo wszystkim smakowała, furorę zrobiły też tradycyjne stroje prosto z Sahary. Do polskich akcentów należała opowieść o owcach i wszystkim, co można dzięki tym sympatycznym zwierzętom uzyskać. Życie bacy i juhasa wcale nie jest łatwe, lecz to właśnie dzięki nim otrzymujemy góralskie oscypki.

Dzięki przedstawieniom teatralnym („Przyjaźni dar odwróci zły czar” i „Opowieści z teczki profesora Książeczki”) najmłodsi trafili do krainy baśni i nauczyli się, jak ważne są przyjaźń, koleżeństwo i pomoc potrzebującym. Ferie w GOK trwały od 11 do 15 lutego.

Więcej zdjęć TUTAJ>>>

© 2016 Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie
All Rights Reserved. Designed By WarpTheme