Ferie w Muzeum Regionalnym

Interesujący świat przyrody odkrywali w drugim tygodniu ferii uczestnicy zajęć w Muzeum Regionalnym im. ks. Z. Bubaka. Wzorem lat ubiegłych, podstawowym surowcem wykorzystywanym w warsztatach było drewno – wyjaśnia prowadzący, Andrzej Wojtyła. – Podczas gdy w GOK-u dzieci zaznajomiły się z ceramiką, my postawiliśmy na budulec tradycyjny. Skupiliśmy się skrzydlatych i biegających mieszkańcach naszych pól, łąk i lasów.

Pierwszego dnia „na warsztat” trafiły sowy – symbole mądrości. W dalszej kolejności dzieciaki wykonywały małe ptaszki – rudziki. Powstały również sympatyczne myszki i biedronki. Wiele radości sprawiło ponadto tworzenie ozdoby w klimacie „retro” – konewki z kwiatami. Wszystkie dzieła młodzi rzemieślnicy mogli zabrać do swoich domów.

Składniki do wyrobu zabawek można znaleźć samodzielnie. Są to łupiny orzechów, gałązki, mech. Wystarczy jeszcze trochę waty albo szmatka i już można przenieść się w zaczarowany świat wyobraźni, zrobić sobie całe ZOO. Przy okazji dzieci dowiedziały się sporo o ptasich zwyczajach i poznały nowe słowa, jak np. „ornitologia”. „Swojskie Ferie” odbywały się w muzealnej „Józefowej Izbie” w okresie od 18 do 22 lutego.

Wiecej zdjęć - GALERIA

© 2016 Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie
All Rights Reserved. Designed By WarpTheme