Szukali prawdy w muzyce - Konkurs „Mały Idol”

Czy „Idol” znalazł swoich następców? Finalista popularnego muzycznego show, pochodzący z Bestwiny Jakub Krystyan postanowił udowodnić, że znakomitych artystów nie trzeba szukać w telewizji, można zrobić to także „na własnym podwórku”. I edycja konkursu „Mały Idol” w bestwińskim GOK to ciekawe aranżacje, łzy wzruszenia, kreacje sceniczne, komentarze jurorów i  cała, znana ze srebrnego ekranu otoczka. Przegląd odbywał się w dniu 23 lutego, honory głównego organizatora pełniło studio PRAWDA (Jakub Krystyan i Dawid Karaś) wspomagane przez Magdalenę Wodniak – Foksińską i dyrekcję GOK.

Recepta na sukces w „Małym Idolu” to składowa wielu czynników. Owszem, liczy się talent, głos, doświadczenie, ale oprócz nich pasja, wizerunek i owa tajemnicza „prawda”, autentyczność która jest w stanie porwać i zachwycić publiczność. Jurorzy konkursu czyli sam Jakub Krystyan, Magdalena Wodniak – Foksińska i kierownik kapeli RZPiT „Bestwina” Mariusz Mika wyłapali z uczestników to, co w nich najlepsze. Niektórzy występowali już w renomowanych chórach i zespołach („Kontrasty”, „Pinokio” „Allegro”), ale inni ćwiczyli tylko we własnym zakresie. To nieoszlifowane diamenty warte dalszego prowadzenia muzyczną ścieżką.

 
 
 
Najwięcej młodych wokalistów przyjechało na konkurs z Kaniowa. Nie zabrakło jednak mieszkańców Bestwiny, Janowic, Bielska – Białej, a nawet Krakowa i Mesznej. Wykonywali piosenki z repertuaru Anny Jantar, Małgorzaty Ostrowskiej, Céline Dion, Michaela Bublé, Edyty Górniak, Bovskiej, Cleo i „wschodzącej gwiazdy”, bardzo popularnej wśród nastolatków Roksany Węgiel. Rolę konferansjera pełnił Dawid Karaś.

Wiele emocji wzbudziła nagroda główna: możliwość nagrania w profesjonalnym studio muzycznym piosenki z teledyskiem. Na zwycięzców czekały ponadto statuetki, wydawnictwa o gminie Bestwina oraz bony do sklepu muzycznego „ELPA”. Nagrody ufundowało studio PRAWDA i Jakub Krystyan, jak również Gminny Ośrodek Kultury.

Po burzliwych obradach Jury zdecydowało o następującym podziale nagród. Wyróżnienia (i bony) otrzymali: Emilia Wieczorek, Aleksandra Strządała i Miłosz Durajczyk. Miejsce III zdobył Mikołaj Szostak, II – Barbara Strządała, I – Aleksandra Bielewicz. GRAND PRIX konkursu przypadła Annie Beniowskiej, która wystąpiła w duecie z klawiszowcem Łukaszem Jonkiszem. To właśnie Ania została zaproszona do realizacji swoich marzeń w warunkach studyjnych.

Sam Jakub Krystyan tak podsumowuje konkurs: Spodziewaliśmy się mniejszej liczby uczestników, baliśmy się, że będzie ich tylko kilkoro, ostatecznie wystąpiło ok. 20. Podobało się nam, że nie wszyscy śpiewali z podkładem, był akompaniament „na żywo”. Należy docenić udział chłopców, zwykle rzadziej od dziewcząt garnących się do śpiewu. Dominowały osoby z gminy Bestwina, czyli nasza akcja odniosła sukces. Samego „Idola” wybierało się trudno, z uwagi na wysoki poziom wykonawców. GRAND PRIX przypadła jednakże odpowiedniej osobie. Z emocji popłakałem się ja, a Mariuszowi chyba też zakręciła się łezka w oku. Ale o to chodzi, żeby była prawda, o nią nasze studio chce walczyć. Ze swojej strony pragnę podziękować Jury, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, wokalistom, publiczności, mediom i każdemu, kto pomógł w organizacji „Małego Idola”. Dobrze by było, by wpisał się na stałe w kalendarz imprez w naszej gminie.

Więcej zdjęć - GALERIA

© 2016 Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie
All Rights Reserved. Designed By WarpTheme