Sukcesy bestwińskiego "Samuraja"

Nowy Tomyśl
– dobry początek sezonu modelarskiego dla bestwińskiego „Samuraja”.

Początek sezonu modelarskiego możemy uznać za otwarty. W dniach 16-17.02.2019 odbył się po raz piąty Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Konkurs ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a tegoroczna edycja przyciągnęła blisko 600 modeli kartonowych, zaprezentowanych przez modelarzy z Polski, Czech, Słowacji.

W ramach konkursu odbyły się wydarzenia towarzyszące:
- dwudniowe warsztaty modelarskie dla dzieci
- wystawa 3D okrętów: USS Arizona, Bismarck, USS Fletcher, IJN Haruna
- wystawa komputerowych grafik samolotów i okrętów
- wykład dotyczący odnalezienia wraku ORP Kujawiak prowadzony przez: prof. Timmy Gambin (Malta), Mark Alexander (USA), Peter Wytykowski (USA), Mariusz Borowiak, Krzysztof Korszewski.

Konkurencja była bardzo duża, jednak i bestwińscy modelarze zdobyli laury i miejsce na podium. Maksymilian Moś zdobył pierwsze miejsce swoim działem samobieżnym Su-122. Serdecznie gratulujemy!

IV Międzynarodowy Konkurs
-Wystawa Modeli Redukcyjnych o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego 23-24.02.2019

Dobrą passą może poszczycić się Maksymilian Moś, ponieważ to jego modele po raz kolejny trafiły na najwyższe podium. I to od razu trzy!!! Wyniki przedstawiają się następująco:

  • Wyróżnienie - Maksymilian Moś za model BF-109

  • 2 miejsce - Maksymilian Moś za model SU-122

  • 1 miejsce - Maksymilian Moś za model budowli Kazimierz

Podczas trwania konkursu nie zabrakło imprez towarzyszących, wśród których należy wymienić: warsztaty modelarskie dla najmłodszych, kierowane przez Bartosza Michalskiego (Bartos Modelworks). W warsztatach wzięło udział ponad 200 osób!, wystawa kolekcji modeli pojazdów Marka Michalskiego; wystawa kolekcji modeli kartonowych Tadeusza Grzelczaka; wystawa tematyczna związana z 75 rocznicą lądowania Aliantów w Normandii; wystawa gier bitewnych zorganizowana przez Warmaster Brotherhood.

Modelarze z Bestwiny zaprezentowali łącznie 15 modeli kartonowych w wielu kategoriach. Zwycięzcy oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy.
 
© 2016 Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie
All Rights Reserved. Designed By WarpTheme