31 sierpień 2021

Drużyna Wojów Piastowskich „Jantar” pokazuje historię żywą, na wyciągnięcie ręki. Być może nie zastąpi ona całkowicie szkolnych lekcji i lektur, ale może być wspaniałym ich uzupełnieniem i początkiem niesamowitej przygody z tą dziedziną wiedzy. Rekonstruktorzy z „Jantara” to główna atrakcja czterech imprez z cyklu „Pożegnanie Lata” odbywających się w dniach 28 sierpnia (Bestwina), 29 sierpnia (Kaniów), 11 września (Janowice) i 12 września (Bestwinka). Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie.

 


Tak jak prawdziwi mieszkańcy średniowiecznego grodu, dzieci, młodzież i dorośli z gminy Bestwina mogli (i będą mogli na dwóch wrześniowych imprezach) zapoznać się z dawnym rzemiosłem, uzbrojeniem i ubiorem. Groźnie wyglądający wojowie okazali się niezwykle sympatyczni, zapraszając chętnych na „polowanie na dzika”, bicie monet, naukę filcowania bądź pokaz skórnictwa. Symulowane pojedynki, barwne opowieści i konkursy z nagrodami sprawiły, że koniec wakacji nie będzie się kojarzył z czymś przykrym, ale stanie się impulsem do poznawania fascynujących czasów pierwszych Piastów.

Dodatkowe powody do skorzystania z oferty GOK to dmuchany zamek i zjeżdżalnia, jak również bufet z posiłkami i napojami.

 


> Galeria zdjęć (link zewnętrzny, nowe okno).