W dniach 16-18.09.2022 roku w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się 21. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów. Tegoroczna edycja przyciągnęła do walki o najwyższe trofea modelarzy z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Niemiec oraz Ukrainy – blisko 200 osób.

Bardzo wysoki poziom wykonanych prac zachwycał przybyłych modelarzy. Także budził respekt. Wiele modeli zdawało się, nie przypominać w niczym kartonowych. Umiejętności modelarzy są na tak wysokim poziomie, że niekiedy ciężko jest się połapać, gdzie kończy się kartonowa granica. Łącznie zaprezentowano 498 modeli!

W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli modelarze z bestwińskiego „Samuraja", którzy rzucili do walki swoje najnowsze prace. I po raz kolejny wygraliśmy!

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Oliwier Morończyk – III miejsce za model czołgu 4TP

Szymon Świerad – II miejsce za model figurki Samuraja

Patryk Maga – I miejsce za model samolotu Mig 29

Gratulujemy!!!

 
 
 
 

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowywanej Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2023-2027, które odbędzie się w Muzeum Regionalnym im. ks. Zygmunta Bubaka, 10 października 2022, w godzinach: 15:30-17:30.

Jesteśmy przekonani, że głos mieszkańców naszego obszaru, lokalnych liderów, członków i sympatyków naszej LGD, przedsiębiorców, samorządowców, wnioskodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych jest szczególnie ważny, aby cele, jakie sobie wytyczymy i działania, które zaplanujemy, pokrywały się z rzeczywistymi potrzebami lokalnymi i mogły skutecznie przyczynić się do rozwoju oraz właściwego wykorzystania istniejącego potencjału i zasobów. 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu oraz śledzenia aktualnych informacji na www.ziemiabielska.pl i www.facebook.com/ziemia.bielska, mając na uwadze, że:

WSZYSCY MAMY WPŁYW. Razem tworzymy miejsce, w którym żyjemy.

 

Muzeum Regionalne w Bestwinie, Towarzystwo Pamięci Gen. J. Hallera i Hallerczyków w Jurczycach oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Bestwińskiej serdecznie zapraszają na wystawę archiwalnych zdjęć Józefa Hallera.

 

 

 

 

 

„Ty otwierasz swą rękę i karmisz do syta wszystko co żyje.” Artykuł z www.gminabestwina.info

 
 
Rekordowa liczba pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyła w korowodzie dożynkowym, który rozpoczął na ulicy Janowickiej pod numerem 50 obchody święta plonów Anno Domini 2022 w gminie Bestwina, a następnie przejechał janowickimi ulicami: Pszczelarską, Famułkową, Graniczną, Społeczną, Pielgrzymów, Targanicką oraz ponownie Janowicką i zakończył się na terenach rekreacyjnych. Tradycyjnie na jego czele, nie licząc zabezpieczającego samochodu strażackiego, jechała bryczka, a w niej wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski oraz starostowie, Państwo Małgorzata i Krzysztof Maga. Nie zabrakło rolników, sadowników, hodowców, rybaków, przedsiębiorców, stowarzyszeń, organizacji z żadnego sołectwa, wszyscy uczestniczyli w obrzędzie religijnym i świeckim tegorocznych dożynek. Zdjęcia TUTAJ (Link zewnętrzny, nowe okno)
 
O godzinie 12.00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta Dożynkowa, której przewodniczył ks. Robert Kurpios w asyście księży z pozostałych sołectw naszej gminy. Na wstępie starostowie dożynek, Małgorzata i Krzysztof Magowie, w towarzystwie wójta, Artura Beniowskiego, przekazali księdzu proboszczowi symbol dożynek, bochen chleba, który następnie został umieszczony na ołtarzu polowym.