11 lipiec 2023

Przenieść się w czasie do epoki dzielnych rycerzy w lśniących zbrojach albo do czasów groźnych piratów? Można było zrobić to przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie, który w dniach 26 czerwca – 7 lipca przygotował dla dzieci – jak co roku – niezwykle różnorodny program na wakacje. Zajęcia odbywały się zarówno w samym budynku GOK jak i w hali sportowej ZSP w Kaniowie, obejmowały ciekawe spotkania z historią, przyrodą, sztuką, iluzją, techniką, muzyką czy też kuchnią.

 

„Uniwersytet Rozwoju” umożliwił najmłodszym poznanie życia jednych z najbardziej fascynujących organizmów na Ziemi, jakimi są owady. Niektóre dały wziąć się na rękę i posłużyły jako modele do stworzenia ich portretów na papierze. Tajemnice natury zostały odsłonięte także przy okazji sadzenia własnego „lasu w słoiku”, natomiast smaczne i zdrowe posiłki sporządzono w ramach zajęć „sałatki i koktajle”  oraz warsztatów „kuchnia molekularna”.

 
 

„Odkryj rytm w sobie” to nietypowa lekcja muzyki, gdzie dosłownie każdy przekonał się, że może łatwo zapanować nad dźwiękiem i zagrać na instrumencie, może po raz pierwszy w życiu? Przyszli inżynierowie budowali pomysłowe roboty, osoby z duszą artystyczną wykonały kolorowe plecaki i pomalowały buzie. Należy wspomnieć jeszcze o wyprawie na „Tajemniczą Wyspę”, seansie „Zaczarowany Globus”, słodkich ciasteczkach i mufinkach, jak również o pokazie iluzji w wykonaniu mistrza w swoim fachu – pana Pawła Kwietnia.

Więcej zdjęć - GALERIA

Źródło: bestwina.pl