09 wrzesień 2021

Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z Kaniowa
na XV Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych zdobywcą Nagrody Publiczności

NOWE MUNDURY ORKIESTRY

Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie w dniach 4-5 września brała udział w XV Festiwal Orkiestr Dętych w miejscowości Września. Na uroczystości zaprezentowało się 7 orkiestr łącznie z gospodarzami wydarzenia Wrzesińską Orkiestrą Dętą. W pierwszym dniu imprezy zespoły wystąpiły z repertuarem rozrywkowym nad zalewem Lipówka. Wieczorem można było usłyszeć koncert gospodarzy wraz z Gościem Specjalnym Festiwalu Kubą Badachem. Koncert ten był kulminacyjnym punktem obchodów 25-lecia Wrzesińskiej Orkiestry Dętej oraz 35-lecia pracy artystycznej kapelmistrza Jacka Rybczyńskiego. Drugi dzień rozpoczął się od przemarszu ul. Jana Pawła II na wrzesiński Rynek. Każdy zespół miał możliwość zaprezentować krótki program muzyczny.

 
Przemarsz   Musztra na rynku
 
Musztra na rynku   Musztra nad zalewem
 
Występ nad zalewem   Występ nad zalewem

Orkiestra z Kaniowa zademonstrowała pokaz musztry paradnej, którą poprowadził Tamburmajor orkiestry Dawid Mikołajczyk, która została entuzjastycznie przyjęta przez widownię. Układ musztry paradnej i choreografię opracowali:    

Dawid Mikołajczyk i Dawid Kuś.

   
 Solistka - Agnieszka Sobczyk    solista - Szymon Mikoda    solistka - Małgorzata Jagiełka

Ostatnim punktem programu były występy w wrzesińskim amfiteatrze. Każdy z zespołów zaprezentował się w 30-minutowym programie artystycznym, a repertuar orkiestr był bardzo zróżnicowany, od utworów filmowych po piosenki z solistami.

 
Wspólne wykonanie - zakończenie Festiwalu   Rozdanie nagród

Orkiestra Dęta z Kaniowa zaprezentowała na scenie takie utwory jak: „Wiosenne medytacje”, muzyka z bajki „Alladyn” oraz utwory śpiewane „Przetańczyć całą noc”, „Zacznij od Bacha” i „Sex Appeal”. Swoim głosem oczarowali publiczność soliści Agnieszka Sobczyk, Szymon Mikoda i Małgorzata Jagiełka.
Występ zachwycił widownię dzięki czemu orkiestra zdobyła Nagrodę Publiczności (jedyną i najważniejszą na tym Festiwalu).

 Nagrodę odbiera Kapelmistrz Urszuli Szkucik-Jagiełka

Jak każdy sukces i ten był okupiony ciężką i mozolną pracą całego zespołu pod czujnym i profesjonalnym okiem Kapelmistrz Urszuli Szkucik-Jagiełka.

Na wielki finał wszyscy występujący zagrali wspólnie dwa utwory. Dźwięki Orkiestr rozbrzmiewały w całej Wrześni. Relacja wideo tutaj: https://youtu.be/8HWfnd-Ofrg. Teraz tylko czekać na następną możliwość występu i zaprezentowania swoich talentów, aby ponownie wrócić z należnym odznaczeniem.

Orkiestra Dęta Gminy Bestwina w nowych mundurach

Godnym odnotowania jest fakt, że Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie po raz pierwszy zaprezentowała się w nowych, barwnych i bogato zdobionych mundurach sfinansowanych ze środków własnych gminy Bestwina w ramach budżetu Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie. Warto podkreślić, że stroje zostały uszyte przez mieszkankę Bestwiny – Beatę Szpaczek według projektu zaproponowanego i przygotowanego przez kierownictwo i członków naszej Orkiestry.