08 lipiec 2024

Od 24 czerwca do 5 lipca dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w zajęciach, które uczyły, bawiły i pozwoliły kreatywnie wykorzystać czas wakacji szkolnych. Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie przy współfinansowaniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotował w swojej siedzibie oraz na terenie szkoły w Kaniowie dwa tygodnie wypełnione przygodami. Pod okiem instruktorów zgłębiano tajemnice chemii, biologii, sztuki kulinarnej, historii i innych fascynujących dziedzin.

   


„Uniwersytet Rozwoju” umożliwił dzieciakom spotkanie z owadami, zwierzętami, których mały świat można poznać rozglądając się dobrze wokół siebie. Ci sami prowadzący zaproponowali szereg bezpiecznych eksperymentów chemicznych, możliwych do zastosowania przez tajnych agentów i policjantów – w końcu zajęcia nie bez powodu nosiły tytuł „Ściśle tajne”.

   

Życie codzienne ludzi w okresie początków państwa polskiego było motywem przewodnim bloku „Poznajemy historię”. Interaktywna zabawa połączona z przygotowaniem posiłku z dawnych wieków przeniosła małych odkrywców w czasie, do epoki dzielnych wojów. Nauka strzelania z łuku, posługiwania się atrapą miecza, przymierzanie hełmów… nic tak dobrze nie uczy jak praktyka i może jest to pierwszy krok do zostania archeologiem bądź rekonstruktorem historycznym? Podobnie w wypadku animacji „Morskie opowieści” – czy są w gminie Bestwina przyszli marynarze?

Aktywności, jakie znamy z lat ubiegłych, także w roku 2024 zagościły w salach i na naszych terenach rekreacyjnych – teatrzyki, zajęcia plastyczne, kulinarne, cukiernicze, techniczne – możliwości było sporo i mamy nadzieję, że wszyscy łowcy przygód bawili się doskonale. Zdobyta wiedza zaprocentuje w szkole i w dorosłym życiu!